Aktualności Aktualności

Powrót

WIĘC CHODŹ, POSPRZĄTAJ MÓJ ŚWIAT!

WIĘC CHODŹ, POSPRZĄTAJ MÓJ ŚWIAT!

28 września odbyła się cykliczna akcja „SPRZĄTANIE ŚWIATA” w Nadleśnictwie Płaska. Wśród sprzątających las znaleźli się między innymi aktorzy Teatru Pneumatycznego.

Rokrocznie w Nadleśnictwie Płaska sprzątamy świat. Tym razem do współpracy zaprosiliśmy lokalne środowiska artystyczne. Przyświecała nam myśl, iż dobrze zaszczepić wartości związane z odpowiedzialnością za środowisko wśród osób, które poprzez działalność kulturalną kształtują opinię publiczną.

Na nasze zaproszenie najliczniej odpowiedział Teatr Pneumatyczny. Młodych aktorów nie był w stanie odstraszyć padający deszcz. W determinacją przeczesali pobocza dróg leśnych leśnictwa Pobojne w poszukiwaniu butelek i puszek. Niestety, śmieci w lesie to nadal aktualny i palący problem. Większość z nich to skutek braku wyobraźni i kultury osobistej wśród przebywających w lesie konsumentów rozmaitych artykułów spożywczych. Zdarzają się jednak również odpady, które ktoś celowo do lasu przywiózł – opony, śmieci budowlane, sprzęt AGD.  Trudno znaleźć słowa, by skomentować takie zachowania.

Akcja „Sprzątanie Świata” organizowana jest raz do roku, jednak każdy i o każdej porze może pomóc. Idąc na grzyby – zbierz śmieci. Idąc na spacer – zbierz śmieci. Daj przykład, pochwal się w mediach społecznościowych, inspiruj innych. Zachęcamy gorąco.


Nadleśnictwa i inne
Żubry

Polecamy Polecamy