Aktualności Aktualności

Powrót

W NADLEŚNICTWIE PŁASKA ZAPŁONĘŁO ŚWIATŁO PAMIĘCI NIEZWYCIĘŻONYM

W NADLEŚNICTWIE PŁASKA ZAPŁONĘŁO ŚWIATŁO PAMIĘCI NIEZWYCIĘŻONYM

„Światło Pamięci Niezwyciężonym” to akcja ku czci poległych w obronie kraju zainicjowana przez Stowarzyszenie „Grupa Wschód”. W ramach wydarzenia znicze zapłonęły również w Nadleśnictwie Płaska.

10 listopada, godz. 18:00. Mrok listopadowego wieczoru rozjaśnił pełgający płomyk. W świetle płomienia na tle ciemnej ściany lasu można było dostrzec zarys krzyża, kopiec mogiły i postaci w mundurach chylące czoła na cześć poległych w walce o Ojczyznę.

                Na zaproszenie Stowarzyszenia Pasjonatów Historii Ziemi Podlaskiej oraz Kolekcjonerów Militariów „Grupa Wschód” Nadleśnictwo Płaska włączyło się w akcję „Światło Pamięci Niezwyciężonym”. Założeniem akcji było zapalenie zniczy i odmówienie modlitwy na mogiłach żołnierzy, którzy polegli w obronie Ojczyzny. Istotnym elementem przedsięwzięcia była data -  10 listopada, przeddzień 101-ej rocznicy odzyskania niepodległości. Płomień, który zapłonął na mogiłach, miał symbolizować pamięć wydarzeń i wdzięczność Polaków swym Obrońcom.

Wydarzenie objął honorowym patronatem Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku. Prócz nadleśnictw wzięły w nim udział różnorodne instytucje, organizacje pozarządowe, harcerze oraz osoby niezrzeszone. W ramach akcji zapłonęły znicze również poza granicami naszego kraju.


Nadleśnictwa i inne
Żubry

Polecamy Polecamy