Aktualności Aktualności

Powrót

KONSULTACJE SPOŁECZNE PROJEKTU KRAJOWEGO STANDARDU GOSPODARKI LEŚNEJ FSC

KONSULTACJE SPOŁECZNE PROJEKTU KRAJOWEGO STANDARDU GOSPODARKI LEŚNEJ FSC

Na stronie internetowej FSC Polska trwają konsultacje społeczne projektu nr 1 Krajowego Standardu Gospodarki Leśnej FSC. Zachęcamy do zgłaszania uwag.

Nadleśnictwo Płaska zaprasza współpracujące organizacje, odbiorców surowca drzewnego oraz wszelkie osoby zainteresowane do zapoznania się z projektem oraz do składania uwag poprzez stronę internetową FSC. Konsultacje trwają do 05.03.2019r. Państwa opinie, uwagi i propozycje uzyskane w trakcie konsultacji publicznych będą podstawą do dalszych prac nad projektem standardu i testów terenowych. Po kolejnych (drugich) 60-dniowych  publicznych konsultacjach, zostanie sformułowana ostateczna wersja standardu, która zostanie przedstawiona do zatwierdzenia odpowiednim organom FSC International Center. 

Informacje dotyczące konsultacji, odnośnik do projektu oraz formularza, na którym należy zgłaszać uwagi, znajdą Państwo pod adresem:

https://pl.fsc.org/pl/certyfikacja-fsc/rewizja-krajowego-standardu-gospodarki-lesnej-fsc/konsultacje-publiczne-projektu-nr-1-krajowego-standardu-gospodarki-lesnej-fsc

 

Forest Stewardship Council (Rada Dobrej Gospodarki Leśnej, FSC) jest międzynarodową organizacją „non-profit”, utworzoną po Szczycie Ziemi w 1992 roku. Celem jest wspieranie inicjatyw, zmierzających do odpowiedzialnego zarządzania światowymi zasobami leśnymi oraz znakowanie dostępnych na rynku certyfikowanych produktów leśnych. Certyfikowanych w tym systemie obecnie jest 197 817 395 ha na świecie.

Lasy zarządzane przez Nadleśnictwo Płaska posiadają certyfikat FSC o numerze SGS-FM/COC- 008962, potwierdzający prowadzenie zrównoważonej gospodarki leśnej i produkcji surowca drzewnego zgodne ze standardami FSC. 


Nadleśnictwa i inne
Żubry

Polecamy Polecamy