Aktualności Aktualności

Powrót

„Z okazji Międzynarodowego Dnia Lasów – prezent dla ptaków”

„Z okazji Międzynarodowego Dnia Lasów – prezent dla ptaków”

21 marca świętujemy Pierwszy Dzień Wiosny i Międzynarodowy Dzień Lasów. By uczcić tę ważną datę dzieci z Augustowa przygotowały prezent dla ptasich zwiastunów wiosny – artystycznie pomalowane budki!

Budki malowane w motywy zaczerpnięte z natury – konary, liście, plamy słońca i cienie. To efekt pracy podopiecznych Pani Renaty Rybsztat, prowadzącej zajęcia plastyczne dla dzieci w ramach działalności Augustowskich Placówek Kultury. 20 marca, dzięki współpracy APK z Nadleśnictwem Płaska, odbyły się warsztaty „Budka z pomysłem na Międzynarodowy Dzień Lasów”.

Podczas czwartkowego spotkania pani leśnik opowiedziała młodym artystom o gatunkach ptaków, które możemy spotkać w mieście. Każdy uczestnik otrzymał budkę, którą po zajęciach mógł zabrać ze sobą. Dzieci wiedzą, jakich lokatorów spodziewać się w naszej budce, jak budkę zawiesić, by ptaki były zainteresowane zamieszkaniem w niej i by były bezpieczne.

Potem w ruch poszły pędzle i farby w różnych odcieniach zieleni, brązów czy błękitów. Na budkach pojawiły się desenie inspirowane naturą.

Międzynarodowy Dzień Lasów obchodzony jest od 2012 roku. W tym roku tematem przewodnim jest hasło „Lasy i Edukacja”. Stąd pomysł, by uczcić ten dzień edukując. Mamy nadzieję, że sikory, wróble czy pleszki docenią wysiłek dzieci i chętnie zamieszkają w artystycznych skrzynkach.


Nadleśnictwa i inne
Żubry

Polecamy Polecamy